مقالات

شوره سر در چه افرادی شایع تر است

درمان شوره سر

اگر کنجکاو هستید بدانید که شوره سر در چه افرادی شایع تر است و درمان قطعی شوره سر چیست با ما همراه باشید. شوره سر یکی از بیماری های شایع و بی خطر مو می باشد که از نظر زیبایی مشکلاتی به وجود می آورد. این بیماری برای بدن ضرری نداند و تنها از زیبایی موها می کاهد. به عارضه ریخته شدن سلول های اسکالپ، شوره سر می گویند. بروز شوره سر در افرادی که کف سر چرب، بیماری های هورمونی، بیماری های پوستی و پوست سر حساس دارند شایع تر می باشد.

برای درمان و کنترل این بیماری می توانید از محصولات مغذی چون ماسک مو ترزمه و سایر محصولات شوینده و مراقبتی استفاده نمایید. برای بیماری هایی چون شوره سر محصولات منحصر به فردی توسط برندهای حوزه پوست و مو تولید می شود. به همین دلیل خرید محصولات شوینده و مراقبت از مو بهترین درمان  می باشد.

افراد مبتلا به شوره سر

علت ایجاد انواع شوره سر و راه های پیشگیری از آن

علت ایجاد انواع شوره سر و راه های پیشگیری از آن برای افراد متفاوت می باشد. زیرا شوره سر به دلیل سن، تغییرات هورمونی، بیماری های پوستی کف سر، استفاده از شوینده نامناسب و غیره رخ می دهد. به همین دلیل ابتدا باید دلیل پوسته را کشف کنید و سپس راهکاری درمانی را رعایت نمایید. اما به طور معمول استفاده از شامپو گلیس و شامپوهایی که به طور اختصاصی برای شوره سر تولید می شوند، نقش موثری در کنترل این مشکل این بیماری دارند. شوینده ها نقش اساسی در سلامت مو ایفا می کنند.

به همین دلیل اگر موی چرب دارید حتما از شامپوهای مختص مو چرب و اگر مو خشک دارید از بهترین شامپو برای خشکی پوست سر استفاده نمایید. استفاده از شوینده های سازگار با موهایتان از بروز بیماری هایی چون شوره سر، قرمزی کف سر، موخوره، شکننده بودن موها، پوسته پوسته شدن کف سر و غیره جلوگیری می کند. به همین دلیل هنگام خرید شامپو و محصولات تقویت کننده مو، ویژگی ها و مشخصات آن را بررسی نمایید.

علت و پیشگیری شوره سر

تفاوت بارز شوره سر با پوسته شدن کف سر به همراه عکس

مشاهده تفاوت بارز شوره سر با پوسته شدن کف سر به همراه عکس منجر به درک بیشتر متفاوت بودن این دو عارضه می شود. هرچند هر دو بیماری برای بدن خطری به همراه ندارد و از زیبایی موها می کاهند. اما شوره سر به نسبت پوسته پوسته شدن کف سر جدی تر بوده و نیاز به درمان طولانی تری دارد. افرادی که شوره سر دارند باید بررسی های جدی تری بابت بروز این بیماری انجام دهند. در صورتی که پوسته پوسته شدن کف سر می تواند به دلیل ناسازگار بودن محصولات شوینده، خشکی کف سر و عوامل بیرونی باشد. به طور کلی توصیه می کنیم برای حفظ سلامت و زیبایی موها از محصولاتی چون روغن آرگان او جی ایکس و انواع شوینده های باکیفیت استفاده نمایید.

زیرا درمان قطعی شوره سر ارتباط مستقیمی با شستشو مو و استفاده از محصولات مراقبتی دارد. محصولات شوینده ای چون شامپو و محصولات مراقبتی چون ماسک مو، روغن مو، کرم مو، شیر مو و غیره نقش بسزایی در سلامت و زیبایی تارهای مو دارند.

 بهترین روش درمان قطعی شوره سر چرب

بهترین روش بهبود قطعی شوره سر چرب بستگی به میزان شوره و شدت آن دارد. شوره سر اگر خفیف باشد با شامپو ها و محصولات مراقبتی باکیفیت درمان می شود. اما اگر شوره سر بسیار زیاد باشد باید از شوینده های درمانی استفاده نمایید. همچنین اگر شوره سر با علائمی چون قرمزی کف سر، خارش شدید و سایر علائم همراه باشد باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. برای مطلع شدن از بهترین درمان شوره سر چرب باید ابتدا شدت و میزان شوره سر را بررسی نمایید. استفاده از محصولاتی چون کرم مو لورال منجر به تقویت و تغذیه موهای می شود. اگر از محصولات مناسب استفاده کنید، می توانید شوره سر را کنترل و در طی مدت زمان مشخصی درمان نمایید.

زمانی که با شوره سر مواجه می شوید، آرامش خود را حفظ نمایید و در مرحله اول از شوینده های مختص به شوره سر و محصولات مراقبت از مو باکیفیت استفاده کنید. سپس اگر شوره سر از بین نرفت به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا اقدامات لازم انجام شود.

author-avatar

درباره الهام الیاسی

سلام. الهام الیاسی هستم. با تولید محتوای آموزشی به شما کمک می کنم تا محصولات اصل و باکیفیت را متناسب با پوست و موی خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *